شماره 1- بهرام - اینجا ایرانه 

بهرام - اینجا ایرانه

مفهوم گرایی : یه قطعه بسیاری شنیدنی ، از بهرام نورایی که وقتی منتشر شد ، کلی سر و صدا کرد ولی ... در کل این قطعه هیپ هاپ ، با سازهای ایرانی نواخته و آواخته شده ، و یه حس طبیعی داره که برای شنونده آشناست .

این کار بیشتر ، میدان دید ،بهرام از شهر تهران و ایران است ، که به مسایل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی ، می پردازد . مهمترین ، حرفاش هم اینه : نبود فرهنگ اجتماعی و انسانی ، در بین مردم و دولت -حجاب اجباری دختران و زنان .

نبود حقوق بشر-خستگی و نا امیدی نسل جوان - نبود راحل برای بیان اعتراض و عقاید سیاسی-

فرار مغرها ... که شما می توانید باقی رو ریشه یابی کنید.

دانلود
حجم: 7.41 مگابایت

شماره 2 - هیچ کس - یه مشت سرباز

مفهوم گرایی :این قطعه از هیچ کس ، واقعا یه شاهکار بود در نوع خودش - این کار ، با خیلی از ترک های ، رپرهای آمریکایی ، برابری می کنه ، و از نظر ساخت نقص فنی نداره ، و ،مخصوصا ، فلوهای تیغ و شیشه و سنگین ، سروش ، در ضمن این قطعه هم درونش از سازهای ایرانی استفاده شده .

ابن قطعه ، باعث جهانی شدن ، هیچ کس شد - در کل مفهوم حرفاش اینه : خدا پرستی - ایمان و باورهای اجتماعی - خانواده و رفیق ها - ساختن ارتش اجتماعی ، و کمک به مردم - کل کل ، خیابونی ها - جنگندگی و خستگی ناپذیر بودن .

دانلود
حجم: 3.13 مگابایت

شماره 3 - حامد فرد - وطن یعنی

مفهوم گرایی : این قطعه از حامد فرد بیشتر نماد وطن پرستی هست که حامد همیشه در آثارش اینو نشون داده-نکته جالبش آهنگسازی غمناک و بشر دوستانست- و ضرب های منظم و تنظیم شده - که دست به دست هم داده تا شگفت انگیز بشه .

توی این ترک حامد بشتر اینو میرسونه که جز نوشتن کارِ دیگه ای نمیتونم انجام بده و این خیلی دردناکه-حامد میگه مردم من خیلی فقیرن - از بس که فقیرن حتی پول یه بال مرغ هم ندارن - و زلزله زدگان آذربیجان و بی خانمانان  و خیلی چیزاهای دیگه ...

دانلود
حجم: 8.05 مگابایت

شماره 4 - عرفان با همراهی سوگند - منتظر

مفهوم گرایی:این قطعه هم ، تو لیستِ ، چون شاهکاره و کلا سبکش خاصه - و از همه مهمتر ، همراهی سوگند ،

میشه بدون اغراق گفت: این یه پسر خونده ، پر مغزه ، عرفانه ، که از بقیه کاراش ، جذابتره - آهنگسازیش  ، که عالی ،

و حرفه ای .

بیشتر ، گرفته شده از زندگی خود عرفان در ایران ، انتقاد از فرهنگ خیانت ، نبود انگیزه برای اعتماد به دیگران ،

لاشخوری ، غیبت ، پول پرستی ، رها کردن هم دیگه ، وام بدون ضمانت ، به افرادی که باهشون ، در ارتباطی-

جنایت ، و قتل و غارت، برای پیشرفت .

اختلاس سیاسیون ، از بین رفتن عمر و جوانی ، مهاجرت و خدا زدگی ، عرفان ،رحتی بهتر از اونایی که تمام وقت تو ایران هستن ، بودن ، شرایط و فهمیده و خونده  ، این ، طور که : وقتی ، توی یه جزیره باشی و ازش بیرون نرفتی فکر میکنی همه جا شبیه زندگی خودته .

دانلود
حجم: 7.67 مگابایت

شماره 5-رضا پیشرو - قبرستون  هیپ هاپ

مفهوم گرایی : این قطعه یکی از بهتیرین کارهای پیشرو و رپ پارسی است - که مضمون خاصی داره که رضا پیشرو بیشتر علاقش به رپ رو میگه و مشکلاتی که با اون ها سر و کار داره - این کار واقعا سبک متفاوتی داره که پیشرو به خوبی اون رو خونده .

موزیک ویدیوش هم که حرف نداره ، حالا ، با همین روش که ساخته و کارگردانی شده - حتما این کار و گوش کنید .

دانلود
حجم: 9.19 مگابایت

شماره 6 - زد بازی - تابستون کوتاهه

مفهوم گرایی :این قطعه با آهنگسازی جی جی و کار تیمی ساخته شده که الحق کار خوبی عذاب در امد و کلا همه این آهنگ رو گوش دادن -

در کل که خیلی خوب ساخته شده و جای تشویق واسه گروهشون داره این آهنگ رو گوش کنید خیلی خوبه .

دانلود
حجم: 5.82 مگابایت

شماره 7 -25 باند - از من نگذر

مفهوم گرایی : این ترک هم حالو هوای خاصی داره خیلی چیز خوبیه - استعداد شون بالاست و کارای خوبی رو منتشر میکنن -

این آهنگ لاو هستش و کل و جّز با لاو های دیگه فرق داره حتما گوش کنید چون تووپه .

دانلود
حجم: 3.23 مگابایت

شماره 8 - عماد قویدل - راننده تاکسی

مفهوم گرایی : این کار خیلی عالی و زیبا رو عماد قویدل ساخته که درد رانندگان تاکسی رو بیان میکنه - در جا های هم به فقر - رکود اقتصادی - سر به فلک کشیدن هزینه ها سخن میگه - اگه دنبال یه رپ با ریتم متوسط و داستان گونه هستید این کار واسه شما مفید هست .

دانلود
حجم: 8.92 مگابایت

شماره 9 - بهرام - منو ببخش

مفهوم گرایی : این قطعه واقعا بی نظیرِه و با سازه های سنتی نواخته شده - در مفهومیاتش اینه که از مردم میخواد بهرام رو ببخشن به خاطره این که مسیرش جداست و نمیتونم مثله اون ها باشه و به خاطرش مثال میاره توضیح میده و میگه قضاوت نکنید شما فقط با کله پوکتون باید بفهمید که مسیرتون اشتباست من مسیر رو به شما نشون میدم - و اگه لازم باشه متقاعدتون میکنم که بیاید به طرفم .

دانلود
حجم: 8.3 مگابایت

شماره 10 - حصین و صادق - سنگین

مفهوم گرایی : این کار، واقعا بهترین هم کاری حصین و صادق هست و یه دنیایی ذهنی و خیالی رو تشکیل میده

و کارِ خیلی ، بالا رده ی ، هست چون صادق و حصین خوندنش - بهترِ این آهنگ رو در یه جای تاریک و تنهایی گوش بدی تا بفهمی چیه .

دانلود
حجم: 7.91 مگابایت