خلاصه داستان

پرندگان با صلح و آرامش در جزیره ای کوچک زندگی میکنند. در این جزیره تمام شهروندان شاد و مهربان هستند بجز پرنده ای به نام Red که نمی تواند خشم خود را کنترل کند. بر اساس حکم دادگاه، او به کلاس کنترل خشم فرستاده می شود که در آنجا با Chuck و Bomb آشنا میشود. زندگی همینطور عادی پیش می رود تا اینکه سر و کله خوک های سبز پیدا می شود…

درباره انیمیشن پرندگان خشمگین ۲۰۱۶

انیمیشن پرندگان خشمگین ۲۰۱۶ محصول مشترک Sony Pictures و Rovio Entertainment Imageworks است و طبق معمول در کشور آمریکا تولید شده است. سیک این انیمیشن کمدی ، اکشن است و بودجه ساخت آن ۷۳ میلیون دلار می باشد، تهیه کنندگان آن Catherine Winder و John Cohen بوده و آقایان Clay kaytis و Fergal Reilly وظیفه کارگردانی آن را به عهده گرفته اند‌. انیمیشن پرندگان خشمگین در تاریخ ۱۱ می ۲۰۱۶ توسط کمپانی Columbia Pictures منتشر شده است.

داستان

قالب کلی داستان پرندگان خشمگین ۲۰۱۶ تقریبا تکراری است؛ طبق معمول پرندگان به خوبی و شادی زندگی میکنند تا اینکه خوک ها تخم های آن ها را می دزدند و پرندگان برای پس گرفتن آنها می جنگند…
اما از طرفی نویسندگان داستان، همین ماجرا را به خوبی شاخ و برگ داده و حاشیه های داستان بسیار تازه و جذاب می باشد. از جمله بهترین قسمت اظافه شده به داستان؛ ماجرای عقاب توانگر است که در جذابیت داستان خیلی موثر است. همچنین داستان پرندگان خشمگین ۲۰۱۶ به صورت طنز نوشته شده تا هرچه بیشتر بر جذابیت آن بیافزاید.
داستان انیمشن به طور مستقیم به اتحاد، همکاری، اعتماد به نفس، مبارزه و عدم سکوت در مقابل ظلم و… اشاره دارد.

طراحی گرافیکی

تصویرسازی شاد و رنگارنگ، کار همیشگی Rovio بوده، و ما را به یاد بازی محبوب Angry Birds می اندازد. آنچه که مسلم است، طراحان انیمیشن اصلا کاری به واقعیت نداشته  و کاراکترهای داستان را انسان نما جلوه داده و آنها را به سبک خودشان طراحی کرده اند. از این رو، ما نیز کاری به غیر واقعی بودن آن نداشته و نقدی بر آن وارد نمی کنیم، چرا که این خود سبکی مجزاست.
از ویژگی های گرافیکی انیمیشن پرندگان خشمگین می توان به جزئیات پر پرندگان، سایه های طبیعی، بازتاب نور جذاب، اغراق در خاصیت جاذبه، رعایت خواص مایعات، شبیه سازی انفجار و آتش سوزی، وزش باد، شناور ماندن اجسام روی آب و… را نام برد.

موسیقی

موسیقی انیمیشن تلفیقی از پاپ و راک می باشد. به نظر می آید جناب Heitor Pereira ، موسیقی دان معروف برزیلی، برای این کار ارزش زیادی قائل بوده چرا که ما شاهد کیفیت و جذابیت بالای موسیقی انیمیشن پرندگان خشمگین بودیم. موسیقی پرندگان خشمگین، آرامش، هیجان، شادی و حس خشم را در مواقع لزوم به بیننده القا می کند.

 

 

عنوان اصلیThe Angry Birds Movie
نام فارسیپرندگان خشمگین
رتبه IMDb6.3 49,579 آراء
امتیاز TMDb5.8 618 آراء
نوع نسخه کیفیت زبان انکودر پسوند حجم سرور انتشار
دانلود دوبله فارسی نسخه دو زبانه 1080p انگلیسی و فارسی -- MKV 1700 مگابایت   2 سال
دانلود دوبله فارسی نسخه دو زبانه 720p انگلیسی و فارسی -- MKV 820 مگابایت   2 سال
دانلود دوبله فارسی دو زبانه 3D فارسی-انگلیسی -- MKV 2400 مگابایت